Starbucks Reserve

STARBUCKS RESERVE

 

Öncellikle, Starbucks Reserve’nin Starbucks’dan ne farkı var? Bu soruyu yanıtlayarak başlayalım. Starbucks Reserve mağazaları, limitli bir sayı ve özel kahve çekirdekleri kullanarak, kahvelerimizi hazırlamakta. Starbucks Reserve mağazaları, üçüncü nesil kahvecilerin gerçekleştirdikleri çoğu işlemleri gerçekleştirmektedir.
İki demleme yöntemi kullanılmakta; Clover Starbucks Reserve’in kullanmış olduğu kendilerine has bir demleme yöntemi, Pour Over demleme yöntemi. Kendi söylemlerine göre, bir içilen kahveyle bir daha içmek limitli çekirdekler kullanıldığı için zor.

 

Starbucks Reserve’in İstanbul Kahve Festivalinde yer alan standında; kahve çeşitlerini zevkimize göre seçip, öğütüp ve daha sonra da pişiriyoruz. Türk kahvesinin, kahve kuşağında yetişen tüm Arabica kahve çekirdeklerinden yapılabileceğini bir kez daha dinliyoruz. Daha sonra türk kahvesi ile ilgili bir bölüme yöneliyoruz.Festival Starbuck Reserve  standında türk kahvesi için iki çeşit kahve çekirdeği yer alıyor.İlki Burundi, ikincisi Columbia. Burundi kahvesi, Doğu Avrupa bölgesine ait bir kahve türü iken,Columbia kahvesi Latin Amerika bölgesine ait bir kahve türü. Tercihlerimize göre olan, çekirdeği seçerek sürece devam ediyoruz.

 

Enfes bir kahve deneyimi için çok lezzetli aşamaları bu biçimde tamamlıyoruz. Ama festivalde şaşırtıcı süprizler olmazsa olmaz. Starbucks festival için, türk kahvesinin hikayesini parşömen kağıtlara kahve ile resimleyerek, eşsiz bir görsel şölen sunarak, kahve severlerden tam not aldı. Osmanlı sarayında kahve ritüeline dair bilgilendirici bir etkinliğe katılmış olduk.Bu etkinlikte önce parşömen sunumuyla daha sonra Osmanlı’da yer alan kahvehaneleri sanal gerçeklik ortamında canlı olarak deneyimleme fırsatı bulmuş olduk.

 

Göz atmak isteyenler için;

http://www.starbucks.com.tr/coffee/reserve

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir