Serinin yeni lokasyonu İzmir’den herkese merhabaa! Hazırsanız İzmir Kahve Keşif Listem’de üç destinasyonla karşınızdayım. Hazırsanız kahvenizi kapın ve başlayalım.

Uggla Coffee Roastery ilk durağımız

Kendilerini "alışılmışın dışında" olarak tanımlayan. Bostanlı'da yer alan, ufak ve tüm detayları baykuş ile dolu bir mekandan merhaba diyelim. Ufuk bey tarafından değişik kahve markaları tarafından kavrulan kahveler üçüncü nesil demleme ekipmanları ile demleniyor. 

Mekan tasarımında aklınıza gelecek tüm detaylarda baykuşa önem vermişler. Kahveler konusunda, bilinen üçüncü nesil kahvecilerin kahvelerini tercih ediyorlar. Bu konuda kavurma tarihlerine dikkat ediyorlar. Kahve sunumu konusunda ve hoş sohbetlikte de kahve severlerin kalplerini çalacak gibiler. Yolunuz Bostanlı'ya düşerse uğrayıp, kahvelerini için.

 

Roast and Found Co. ikinci durağımız.

Karşıyaka'da yer alan mekana girmeden çarpıcı bir tasarımla karşılaşıyorsunuz. RAF kahve keşif listem hazırlanırken bir çok kahve sever tarafından şiddetle önerilmişti ki kesinlikle haklıymışlar biz de çok beğendik. Maskotları olan geyik, tasarımda da kullanılmış. Minimalist ve şık bir mekan dizaynına sahip. Ön kısımda kahve servisi yapılırken arka kısımda ise kahve kavuruyorlar. Üçüncü nesil kahvecilerden olan RAF, bayağı iyi kahvelere sahip. Karşıyaka'ya yolunuzu düşürüp bir kahveye uğrayın ve güzel bir kahve keyfi yapın.

 

Ve İzmir Kahve Keşif Listem ilk kısmının son durağı Poka Coffee Roasters

Poka Coffee Roasters, Alsancak'ta yer alan bir kahve sığınağı. Poka kızının tasarımda başrolde olduğu bir dizayna sahipler. Poka Coffee Roasters, hem kahveleri hem sunumları ile kahve severleri kendilerine hayran bırakacak bir durak. Alsancak'a yolunuzu sadece burası için defalarca düşürebilirsiniz, biz öyle yapmış olabiliriz.

Ve İzmir Kahve Keşif Listem'in ilk bölümü burada sona eriyor. Yeni kısım yakında burada sizlerle olacak. Mutlu hafta sonları.