İstanbul Kahve Keşif Listem 2. Kısım

Herkese merhabaaa! İstanbul kahve keşif listemin yeni serisi ile karşınızdayım 🙋🏼

Gelelim nereleri kahve keşif listeme ekledim.
Öncelikle Anadolu yakasından bir öneri olarak Cofyrup ile başlayalım. Cofyrup’ta hem tatlı bir merhaba hem de güleryüzlü hizmetle karşılanıyorsunuz.

Minik bir dostumuzun eşlik ettiği sade ve minimal tasarım söz konusu. Kahveleri denendi ve beğenildi. Hazır sonbahar gelmiş iken alternatif bir öneri olarak Cofyrup’un Coldbrew’u bayağı iyi.
Yolunuz düşerse uğrayıp bir kahve içemeyi unutmayın.

Montag Coffee Roasters

İstanbul Kahve Keşif Listemin bu bölümünün ikinci destinasyonunda ise Montag Coffee Roasters yer almakta. Kadıköy’ün koşuşturmalı sokakları arasında gezerken kalabalıktan uzakta, enfes bir konuma sahip bir mekan arayışında iseniz doğru adrestesiniz.

Montag Coffee Roasters minimal ve estetik tasarımıyla biraz dinlenmek için doğru bir adres diyebiliriz. Gelelim esas konumuza, üçüncü nesil bir kahveci olmasının avantajlarına. Her daim taze ve lezzetli kahvelere erişmek mümkün.Kahve severler bilir ki bir çekirdeği daha iyi tanımak için öncellikle espresso olarak denemek gerek. Kişinin damak tadına uyan bir çekirdek seçmek ve bu çekirdeğin seçtiğiniz demleme türü ile doğru uyumu önemli bir nokta. Kendi zevkime uyan bir çekirdek seçtikten sonra espressomu denedim. Sonuç gayet lezzetli oldu. İkinci kahve türü olarak, v60 demleme yöntemiyle farklı bir çekirdek tercih ettim ve bu kahveyi de sevdim. O zaman ne diyelim. Yolunuz düşerse değil, özellikle yolunuzu düşürüp uğramanız gereken mekanlardan.

İstanbul Kahve Keşif Listemin başka bir serisinde görüşmek üzere, keyifli ve bol kahve dolu günler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir