Nitelikli kahve denilince, Amerika’da en çok tercih edilen Blue Bottle Coffee ile ilgili bir inceleme yapmamak olmazdı. Blue Bottle Coffee’nin enfes kahveleri ile Amerika’da yaşarken tanışmıştım. Taze olarak kavrulan çekirdekler ve özellikle cold brew’ları ile çok
başarılı ve popülerler.

Blue Bottle Coffee’nin artılarından birisi de damak tadınıza uyan doğru çekirdekleri bulabilmeniz için, Baristların Coffee Match yönetimi kullanarak size yardımcı olmaları. Coffee Match doğru kahveyi bulabilmeniz için size bir takım sorular sorulması ile sevebileceğiniz lezzeti bulmaya yardımcı bir yöntemdir.


Blue Bottle Coffee San Francisco, küçük sevimli bir mağazada mavi ve beyaz tonların hakim olduğu bir dizayna sahip. Kahve tercihimizi de yaptıktan sonra, cam kenarında bir masaya oturarak baristamız ile sohbete başlıyoruz.


En favori içeceklerden birisi olan New Orleans Iced, tarifinin püf noktaları taze çekilmiş çekirdeklerin üzerine, kurutulmuş hindiba eklenmesi. 12 saatlik bir demleme süresinden sonra içime hazır hale geliyor. Kremsi bir yapı ve lezzetli bir içime sahip. Tatlı aroma ve orta asitliğe sahip. Özellikle sıcak havalarda kesinlikle kurtarıcı bir içecek.


Baristamızın ikinci önerisi, olan Nel Drip deniyoruz. Öncelikle Nel Drip yöntemi ile ilgili bilgi verelim. Nel Drip yönteminde, kahve filtresi yerine bez bir filtre kullanılıyor. Kimi uzmanlara göre filtre su dolu bir kapalı bir kapta bekletilerek muhafaza edilmeli kimi uzmanlara göre ise kullanılmadan önce ıslatılması yeterli bulunmaktadır. Nel Drip yönteminde tercih edilen filtre bez olduğu için daha yoğun bir kahve tadı elde edilmektedir. Çekirdek olarak, California Good Lands’ı tercih ettik. Kavun, manolya ve türk lokumu aromalarını içeriyor. 3.5 dakikalık bir demlenme süresinden sonra kahvemiz hazır oluyor. Hem lezzetli hem de daha temiz bir kahve tadı içeren kahvemizi yudumluyoruz.

Sevgiler
Happycoffeehours 🙂