Federal Coffee – Galata

Federal Coffee Company – Galata

 

İstanbul’un tarihi sokaklarına can veren konumlarından biri olan Galata’da, kahve severlerin dikkatini çekecek bir mekan keşif rotamıza takıldı. Galata kulesinin yakınlarındaysanız, ufak bir mola verecek ve lezzetli bir kahve için vakit ayırabilecek bir mekan daha buldunuz demektir. Mekanın dizaynı kahve sever herkesin seveceği tarzda öyle ki, kahvenizi yudumlarken çalışmak istiyorsanız mekanın koşulları buna elverişli ya da  biraz kafanızı dinlemek istiyorsanız pencere kenarına geçin, dışarıyı seyrederken keyfinize devam edin. Kahve ve sohbet iklisi için balkon ya da sokak kenarına inin, atmosferi sizi içine çekecek.

 

Üçüncü nesil kahveci keşiflerinin en güzel noktası, iyi kavrulmuş ve mükemmel demlenmiş tatlara ulaşabilmeniz. Sıcak yaz günlerinin olmazsa olmazlarından soğuk içeceklerin kahve ile buluşması dört dörtlük bir keyif fırsatı sunuyor. Kahvenizi seçmeden önce, atıştırmalık seçenekler arıyorsanız bu mekan doğru yer. Federal Galata’da ne yesek sorusunun yanıtı; Lime Tart yada Anzak Cookie olabilir.

 

Peki, ne içmeli ? Mevsime uygun ferahlatıcı bir lezzet için Cold Brew önerebiliriz. Ama sıcak bir şeyler istiyorsanız ve sert içimli kahvelerden hoşlanıyorsanız Ristretto önerebiliriz. Kahve sunumu minimalist ve şık.

Göz atmak isteyenler için;

http://www.federal.coffee/

https://www.instagram.com/federalgalata/?hl=tr

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir